|
Kuigi Jaan Kaplinski uue raamatu motted on saanud oma impulsi autori reisist Ameerikasse, ei ole tegemist niivord reisiraamatu, kuivord omamoodi ilukirjandusliku esseistikaga, mis vabas, kuid vagagi intrigeerivas vormis kasitleb koige erinevamaid globaalse ulatusega teemasid. Loomulikult ei ole USA Kaplinski jaoks mingi imetlusobjekt, kuid autori hoiak pole mitte mahategevalt, vaid motlemapanevalt kriitiline. Ja seda mitte ainult globaalsetes, vaid ka kohalikes asjades. Получить ссылку |
Iga teekond saab alguse sudamest
Автор: Kristel Kaaber
Год издания:
Raamat Itaalia kultuuriloost ning tuntud ja vahem tuntud kultuuri- ja poliitikategelastest uritab hajutada stereotuupset nagemust sellest maast ja tema elanikest ning aidata avastada Itaalia sugavamat, tihti turistipilgule markamatuks jaavat olemust. 29 aastat Itaalias elanud eestlanna kirjeldab oma eluteed ja arengut talle oluliste inimeste ja sundmuste kaudu. Siinsed lood on moeldud igale uudishimulikule Itaalia-huvilisele. «Kirjutan inimestest, kes on mind kattpidi Itaalia kultuuri juhtinud ning seal orienteeruda aidanud. Ainsaks valikukriteeriumiks oli voime anda uks touge, et lukata ule selle piiri, kus loppeb valismaalaseks olemine ja algab itaallase maailm, kus muutud vaatlejast osavotjaks. Igauks neist valjendab seda Itaaliat, mis turisti perspektiivist vaadates tihti varju jaab, aga see koosneb lugudest monikord ilusatest, monikord kohutavatest mis avavad selle maa hinge paremini kui miski muu.»
Lihtsalt kuula! Inimesteni joudmise teekond
Автор: Марк Гоулстон
Год издания:
Aripartner suhtub teisse vaenulikult, klient satub raevu iga pisiasja peale, kaastootaja kuunilisus uletab igasugused piirid? Kuidas panna sellises keerulises olukorras inimesed oma soovi kohaselt tegutsema? Raamatus „Lihtsalt kuula!” avaldab kogenud psuhhiaater ja konsultant Mark Goulston saladuse, kuidas koigi inimestega kontakti leida, isegi sellistes olukordades, kus tulemuslik suhtlus paistab ilmvoimatu. „Liiga lihtne see ei ole,” utleb Goulston. „Inimestel on soovid, vajadused ja kavatsused ning oma saladusi ei kipu nad teiega jagama. Nad on stressis, neil on kiire ja nad tunnevad sageli, et joud kipub kohustuste koorma all raugema. Stressi ja ebakindlusega toimetulekuks ehitavad nad enda umber nahtamatud tokked, mistottu on nendeni raske jouda isegi siis, kui teil on uhised eesmargid.” „Lihtsalt kuula!” pakub silmapaistvalt tohusaid vahendeid ja meetodeid, mis aitavad alati, kui kriitilisse seisu satub tooulesanne, muugitehing voi ka isiklik suhe. Kui tohusad on Goulstoni meetodid? Uks tema erialasid on pantvangikriiside lahendamisega tegelevate FBI agentide ja politseinike koolitamine. Need inimesed peavad suutma toime tulla olukordadega, kus on kaalul ei enam ega vahem kui inimelud. „Soovitused, mida ma neile empaatiavoime arendamiseks, pingete maandamiseks ja inimeste samale lainele haalestamiseks jagan, toimivad igas olukorras,” utleb Goulston. „Pole vahet, kas te alustate oma esimesel tookohal, olete muugimees voi firmajuht, vilumuse saavutamisel voite neid votteid rakendada mis tahes valdkonnas.”
Arglik kevad
Автор: Erik Tohvri
Год издания:
Arglik kevad" on triloogia viimane osa, jarg romaanidele «Sugisvalgus» ja «Tuisune talv». Laheneva kevade varsked laanetuuled toovad metsadetagusesse Harinomme kulla uut elu ja uusi suhtumisi. See on siinmail enneolematu arkamine, mis sunnib maainimest nii mondagi umber hindama, et kiiresti muutuvast elust osa saada. Laanehaua metsamajakesse toob see arglik kevad aga sootuks teistmoodi, kull rahutu, aga lootusrikka elu.
Kevadveed
Автор: Ivan Turgenev
Год издания:
Vene kirjandusklassiku ulipopulaarne jutustus esimesest armastusest, selle heitlikkusest ja noore aadlimehe hingepiinadest 19. sajandi Vene ja Euroopa aristokraatia suurejoonelise elu taustal.
Kevade
Автор: Оскар Лутс
Год издания:
Lutsu „Kevade“ ja Lutsu „Kapsapaa“– vahemalt neid kahte raamatut tuntakse lapsest saati ja maletatakse elu otsani. „Kevade“ kangelased Toots ja Kiir, Arno ja Lible, Teele ja Tonisson on ammu raamatu raamidest valjunud, neid voetakse tegelasteks uutesse lugudesse ja juttudesse, nad ei kulu ega kao, nad ei muutu ega vanane, neid nahakse elus eneseski. Nad on nii inimlikud ja nii uleinimlikud uhelisi. Niisuguseid igaveseks ajaks elama jaanud kangelasi on koigi rahvaste kirjandustes. Naiteks Huckleberry Finn ja Tom Sawyer, vahva sodur Svejk ja prints Hamlet, oilis ruutel don Quijote ja kannupoiss Sancho Panza, Vargamae Andres ja Pearu, doktor Faust ja Jukola vennaksed. Need kujud on kasvanud ule oma kirjandusteose lehekulgede, nad on ise muutunud uute kirjutatud ja kirjutamata legendide allikaiks. Neid nimetatakse muudilisteks kangelasteks. Muuditegelaste koige uldisem omadus on, et nad ei vanane, ei sure ega havi pariselt kunagi, nad tulevad ikka ja taas noortena, uutena, igavestena. Kirjanduslik tosiasi saab muudiliste kangelaste labi rahva malus laialdasemaks hingeeluliseks tosiasjaks. Hando Runnel, 1987
Чтобы скачать книгу, отключите блокировку рекламы. Спасибо!