|
Kuidas teha lopp vanemate ja laste vahelistele igapaevastele konfliktidele Lastekasvatuse ekspert Carolyn Crowder, kes on tuntud oma pragmaatiliste, asjalike ja aarmiselt tohusate nouannete poolest, on markinud, et selliste teemade umber nagu soogiajad, magamaminek ja paeva alustamine, tekib vanemate ja laste vahel lahendamatu patiseis. Koigisse kodudesse, kus laps selle asemel et tousta ja sarada, hoopis touseb ja viriseb, toob raamat „Moistliku kasvatuse pohitoed. Hommikust ohtuni“ tagasi kaine motlemise, sest selles esitatakse jareleproovitud tahelepanekuid jargmiste teemade kohta: • miks naagutamine, meeldetuletused, meelitamine ja altkaemaksu pakkumine kaugemas perspektiivis ei toimi; • kuidas katkestada vaidlemise, ahvardamise ja laksude jagamise tsuklit; • votmetegurid uue ja parema igapaevarutiini alustamiseks; • erikeel mitmesuguste patiseisude likvideerimiseks. Oskusi, mida raamat jagab, saab kasutada igasugustes situatsioonides, mis on seotud lastekasvatusega. Need on esitatud selgelt ja luhidalt ning taiendatud harjutustega, mida voivad teha niihasti lapsed kui ka taiskasvanud. Psuhholoog Carolyn Crowderil on doktorikraad noustamises ja juhendamises. Tal on rohkem kui kakskummend aastat kestnud erapraksis ning samuti tootab ta eriharidust saavate opilastega Arizona uhes kohalikus algkoolis. Ta on bestselleri „Backtalk“ ning hiljuti ilmunud raamatu „Whining“ kaasautor ja elab Tucsonis, Arizonas.
Получить ссылку |
Kivist kohtunik
Автор: Ruth Rendell
Год издания:
Eunice Parchman tappis Coverdale’i pere selleparast, et ta ei osanud lugeda ega kirjutada.Kui romaani esimene lause utleb, kes kelle tappis ja miks, siis tundub, et edasi pole enam millestki raakida. Ometi oskab Ruth Rendell lugejat lummata uksikasjaliku kirjeldusega, kuidas asi selleni joudis. Mangus on hulk varvikaid karaktereid, kelle tegutsemist voi olemust esitab autor kohati labi eluterve huumoriprisma. Aga et aru saada, mida pealkiri tahendab, tuleb lugemisega jouda romaani viimasesse veerandikku.Ruth Rendelli 1977. aastal ilmunud psuhholoogilist ponevikku „Kivist kohtunik“ peetakse uheks paremaks tollase Briti uhiskonna klassierinevuste analuusiks ja autori valjapaistvamaks teoseks.Ruth Rendell (1930–2015) on tanapaeva saravamaid detektiivkirjanikke. Ta on avaldanud ule 70 kriminaalromaani (osa neist Barbara Vine’i nime all) ning hulgaliselt luhiproosakogumikke. Tema teoseid on tolgitud ligi 30 keelde ja need on saanud mitmeid auhindu nii Suurbritannias, Ameerika Uhendriikides kui ka Pohjamaades.
Kohtuniku naine
Автор: Ann O?Loughlin
Год издания:
Emma naaseb ule hulga aja Dublinisse oma vooraks jaanud ja hiljuti lahkunud isa paranduseasju korda ajama. Seda tehes hakkab tal kujunema pilt isa elust Grace’iga – emaga, keda Emma polnud tundnud. Oma isa maletab ta vaid kui kohtunikku, kes oli kodus sama karm ja eemalolev kui kohtusaalis. Kohtuniku isiklikke asju labi vaadates saab Emma oma ema kohta teada fakte, mis teda sugavalt vapustavad.Lugu murdmatust armastusest ning skandaalist, mis sai alguse 1950. aastate Dublinis ja jatkub labi aastakumnete eri kontinentidel, mille kaigus tulevad paevavalgele ammu maha maetud perekonnasaladused – „Kohtuniku naine” tostatab kusimuse, kas armastus voib toepoolest olla igavene.
Hiina kullamorvad. Kohtunik Di tootab
Автор: Robert Van gulik
Год издания:
Tolkinud Kersti Unt Toimetanud Triin Kaalep Kujundanud Villu Koskaru 440 lk Kirjastus Tanapaev
Selles kogumikus on kohtunik Di juhtumid, mis varem ilmunud raamatutes “Hiina kullamorvad” ning “Kohtunik Di tootab”.
“Hiina kullamorvad” toimub aastal 663, kui kohtunik Di otsustab Hiina pealinnast umber asuda Penglai provintsi ringkonnakohtunikuks. Tema eelkaija sellel ametipostil, kohtunik Wang, on tapetud. Juba teel uude elukohta runnatakse kohtunik Di saatjaskonda. Di asub lahendama morvalugu ning kohtub uurimise muuhulgas arakaranud pruudi, filosoofi ja veidrate korealastega.
Kogumiku teises pooles „Kohtunik Di tootab“ on kaheksa salaparast juhtumit. Muuhulgas uurib Di kahtlast enesetappu; pandimajapidaja, luuletaja ning akrobaadi morvu ja puutub kokku tatari sodalastega. Raamatu loppu on lisatud koigi kohtunik Di juhtumite kronoloogia.
Robert Hans van Gulik (1910-1967) oli Hollandi diplomaatiline esindaja Hiinas ja Jaapanis. Kohtunik Di Renjie oli reaalne isik, uks Tangi dunastia tuntumaid riigimehi, kes lahendas palju keerulisi juhtumeid. Peale selle, et tegu on kriminullide klassikaga, kirjeldavad kohtunik Di juhtumid varvikalt ja huvitavalt ka Vana-Hiina eluolu.
Чтобы скачать книгу, отключите блокировку рекламы. Спасибо!