Скачать книгу - Sissejuhatus filosoofiasse



“Sissejuhatus filosoofiasse” sihiks olnud Joadi sonul “varuda uldine ulevaade filosoofia peavaljakust, tutvustada ulevaate kaigus pohiprobleeme, mille ule filosoofid vaidlevad, naidata, miks nad nende ule vaidlevad, ja anda moned illustratsioonid meetodeist, mille varal nende diskussioonid toimuvad”.


Uhiskonna uurimise meetodid. Sissejuhatus ja valjajuhatus Uhiskonna uurimise meetodid. Sissejuhatus ja valjajuhatus

Автор: Mikko Lagerspetz

Год издания: 

Opik annab ulevaate sotsiaalteaduste pohilistest meetoditest uurimismaterjali kogumisel ja kvalitatiivsel ja kvantitatiivsel analuusimisel. Tutvustatakse meetodite praktilisi eeliseid ja piiranguid, samuti teadusliku kirjutamise ja sotsiaalteadlase eetikaga seotut. Labivaks teemaks on uleskutse valida meetodid kooskolas uurimisprobleemiga, mille uurimine algab teoreetilise probleemi tolkimisest empiiria keelde. Sellest kasvab omakorda valja uurimisstrateegia. Voimalike meetodite hulk on aga piiramatu, sellele viitab ka raamatu alapeakiri. Tegemist on esimese eestikeelse sotsiaalteaduste meetodite uldopikuga. Opik sisaldab harjutusi ja naiteid Eesti jt. riikide sotsioloogide toodest. Tugeva metodoloogilise ja teadusfilosoofilise alusega kasitlus pakub huvi ka kogenumale sotsiaalteadlasele. Raamatu autor Mikko Lagerspetz on olnud sotsioloogiaprofessor EHI-s ja TLU-s ja Eesti Sotsioloogide Liidu president. Aastast 2006 on ta sotsioloogiaprofessor Abo Akadeemias.


Sissejuhatus rahvusvahelistesse suhetesse Sissejuhatus rahvusvahelistesse suhetesse

Автор: Piret Ehin

Год издания: 

Opiku on koostanud TU Johan Skytte poliitikauuringute instituudi oppejoud ja teadurid. Opiku eesmark on pakkuda vastuseid neljale pohiprobleemide kogumile:• Kuidas rahvusvahelisi suhteid analuusida?• Kuidas kaitutakse rahvusvahelisel areenil?• Kuidas lahendada rahvusvahelisi probleeme ja hoida ara riikidevaheliste suhete teravnemist?• Kuidas arendada rahvusvahelisi suhteid tulemuslikult ja huvesid loovalt?Nendesse valdkondadesse kuuluvaid rahvusvaheliste suhete solmkusimusi analuusitakse erinevate teoreetiliste tolgenduste kaudu, keskendudes realistliku, liberaalse, neomarksistliku ja konstruktivistliku koolkonna poolt valja pakutud seletustele. Enamikes peatukkides vaadeldakse juhtumianaluusi abil lisaks monda konkreetset rahvusvaheliste suhete probleemi. Mitmes peatukis analuusitakse suvendatult Eesti jaoks olulisi teemasid.Opik sobib enesetaiendamiseks nii tudengitele kui ka ulikooliharidusega iseoppijaile.Opiku koostamist ja valjaandmist toetasid Haridus- ja Teadusministeerium ja Sihtasutus Archimedes programmi „Eestikeelsed korgkooliopikud 2013–2017” raames, Eesti Valispoliitika Instituut, Tartu Ulikool ja TU Johan Skytte poliitikauuringute instituut.