Скачать книгу - Naota mees: Vladimir Putini uskumatu voimuletous



See hetkel koige rohkem tolgitud raamat Venemaa poliitikast on osalt Putini elulugu, samas aga kirjeldus praeguse Venemaa voimumehhanismide toimimisest. Autor Masha Gessen sundis 1967. aastal Moskvas, emigreerus 1981 USA-sse ja naasis 1991 Venemaale. Ta on kirjanik ja ajakirjanik, tootanud mitmete valjaannete juures. Selle raamatu ilmumise ajal on ta ajakirja U.S. News & World Report korrespondent. Putin on tema arvates toeline KGBlane, kes usubki siiralt, et Noukogude Liit oli parim riik, ja puuab seetottu instinktiivselt oma lemmiksusteemi koigi enda valduses olevate vahendite abil taasluua.


Kesklinn.  Eesti politseiniku uskumatud seiklused 1990-ndate Tallinnas Kesklinn. Eesti politseiniku uskumatud seiklused 1990-ndate Tallinnas

Автор: Paul Kass

Год издания: 

Seda teost voib nimetada ilukirjanduslikuks olukirjelduseks 1990-ndate alguse Eesti Politseist, sest juhtunud sundmustele on lisatud nii detaile kui vurtsi ning reaalsed inimesed on kokku sulatatud ning siis erinevate karakteritena lahti kirjutatud. Paljugi toimuvast tundub tanapaeval taiesti uskumatu. Kuid lugedes ei tohi unustada, et vaatamata koigile lollustele ja puussepanekutele tegelesid nood 20-aastased poisid iga paev kuritegude lahendamisega ning teenisid sellega Eesti Vabariiki.


Telestaaride uskumatud juhtumised Telestaaride uskumatud juhtumised

Автор: Margit Mikk-Sokk

Год издания: 

Raamatus jutustavad rahva lemmikud, koigi poolt armastatud teletahed vaga varvikaid lugusid, mis labi aegade nende endi ja kolleegidega saateid tehes on juhtunud ja mis on nii head, et on saanud legendideks. Kaadritagustest poorastest juhtumistest raagivad Anu Valba, Marko Reikop, Mati Talvik, Reet Linna, Aarne Rannamae, Rohke Debelak, Kadri Hinrikus, Lembitu Kuuse jpt. Lugude kangelasteks on ka Vahur Kersna, Maire Aunaste, Urmas Ott, Valdo Pant, Alo Mattiisen, Kristina Smigun, Sulev Nommik, Juri Krjukov, Hardi Tiidus, Krista Lensin, Urmas Kibuspuu jpt. Raamatus on malestused sellest, kuidas Anu Valba poolteist tundi alasti eetris oli, miks Anne Veski pidi stuudioporanda kulge kinninaelutatud kingades laulma, kuidas Urmas Vaino Aegna saarel ootamatut puutoniga kohtus, kuidas Ivar Vigla otsesaates polema suttis, kuidas intervjueeritav Mihkel Karmast pustoliga ahvardas jne. Siit leiad vahvad seigad telelavastuste „Kuulsuse narrid“, „Pisuhand“ „Puha Susanna ehk Meistrite kool“, „Pehmed ja karvased“ kaadri taga juhtunust ja Ita Everi „Igihalja vaatemangu“ salvestuselt. Siin on nalja ja situatsioonikoomikat, aga ka traagikat ja sona otseses mottes surmasuus olemist. See on ponev ja kaasahaarav lugemine, kus saab nii pisarateni naerda kui ka elu ule jarele moelda. Raamatut saab internetis sirvida aadressil: http://www.issuu.com/telestaarid/docs/telestaaride_uskumatud_juhtumised


Harold Fry uskumatu palverannak Harold Fry uskumatu palverannak

Автор: Рейчел Джойс

Год издания: 

Hiljuti pensionile jaanud, malbe loomuga Harold Fry saab ootamatult kirja vanalt sobrannalt Queenie Hennessylt. Ta pole Queenie?st juba paarkummend aastat midagi kuulnud. Naine on haige ja ta kirjutab, et Haroldiga huvasti jatta. Mees ei tea, mida kull Queenie?le vastata, ta laheb korraks oue, et naisele moeldud kiri posti panna, ent motleb kaigupealt umber ja otsustab sonumi isiklikult 600 miili kaugusele viia. Ta usub, et kuni ta konnib, pusib sobranna elus. Nii asub Harold ilma matkasaabaste, vihmavarju, kaardi ja mobiiltelefonita uskumatule palverannakule labi Inglismaa. Teel kohtub ta voorastega, kes aratavad ellu valusaid malestusi aegadest, mil tema abielu Maureeniga oli alles varske ja paljutootav kui ka eluperioodist, mil see enam nii ei olnud. Samal ajal ootab aga Haroldi kibestunud abikaasa Maureen oma kaasat koju. Iroonilisel kombel hakkab naine, keda mehe akiline kadumine vapustab, mehest puudust tundma. Kas Harold ja Maureen suudavad nendevahelise kuristiku uletada? Ja kas Queenie on elus, kui Harold tema juurde jouab? “Harold Fry uskumatu palverannak” on Briti kirjaniku Rachel Joyce?i esikromaan. Enne seda kirjutas Joyce peamiselt naidendeid raadioteatrile. Ka udini sumpaatne Harold Fry oli esialgu hoopis uhe Joyce?i raadioteatrituki tegelane. “Harold Fry uskumatut palverannakut” peeti uheks 2012. aasta olulisemaks Briti debuutromaaniks ning see valiti Bookeri auhinna nominentide sekka.


Raudne rusikas. Vladimir Putin ja voitlus Venemaa eest Raudne rusikas. Vladimir Putin ja voitlus Venemaa eest

Автор: Angus Roxburgh

Год издания: 

Vladimir Putini Venemaa on osutunud Laanele tulikaks partneriks, kellest ei saanud parast Noukogude Liidu lagunemist demokraatlikku liitlast, nagu paljud lootsid. Putin kasutab energiavarusid valispoliitilise relvana ning rundab kodumaal raevukalt vastaseid, olles veendunud, et ainult tema teab…


Putini propagandamasin. Pehme joud ja Venemaa valispoliitika Putini propagandamasin. Pehme joud ja Venemaa valispoliitika

Автор: Marcel H. Van Herpen

Год издания: 

„Putini propagandamasin? on autoril juba kolmas Putini Venemaad puudutav teos. Raamat kasitleb Venemaa infosoda, mis on uks Ukraina-vastase agressiooni uudne joon. Van Herpen naitab, et Kremli propagandapealetung on pohjalikult ettevalmistatud strateegia, mida on ellu viidud ja katsetatud viimasel kumnendil. Autor vaatleb selle valjendusi, nagu laane avaliku diplomaatia algatuste jaljendamist, laane suhtekorraldusfirmade palkamist, liba-vabauhenduste loomist oma tegevuse kattevarjuks, laane meediafirmade kokkuostmist, poliitiliste parteide finantseerimist, ulemaailmse televisioonivorgu RT loomist, lisade avaldamist juhtivates laane ajalehtedes, venekeelse elanikkonna arakasutamist oma huvides, vene oigeusu kiriku ja niinimetatud traditsiooniliste vaartuste arakasutamist oma propagandaks ning laane lohestamist. Tegu on varske ja maailma mastaabis unikaalse raamatuga, millele voib ennustada oma valdkonnas klassikaliseks teoseks saamist.

Autorist
Marcel H. Van Herpen (snd 1945) on Ida-Euroopale ja Venemaale keskenduv julgeolekuekspert. Sotsioloogi haridusega uurija on olnud nii akadeemilisel kui ka administratiivsel tool alates 1969. aastast, ta on pidanud ule 200 kulalisloengu. Van Herpeni viimase aja uurimisteemad on geopoliitika, putinismi-ideoloogia, Venemaa ja laane suhted, infosoda ning Euroopa Liidu ja USA suhted. Alates 1992. aastast on ta Euro-Atlantilise mottekoja Cicero Fondi direktor. Van Herpeni raamatute hulka kuuluvad „Putinism: The Slow Rise of a Radical Right Regime in Russia” („Putinism: radikaalse parempoolse reziimi aeglane esiletous Venemaal”) ja „Putin’s Wars: The Rise of Russia’s New Imperialism” („Putini soda: Vene neoimperialismi esiletous”). Neid on avaldatud inglise, hollandi, vene, soome ja poola keeles.