|
Taheaeg 16 keskendub taies mahus Paikesesusteemi uhele mustilisemale planeedile Veenus. Number sisaldab Eesti autorite alguparaseid jutte Veenusest, Ehatahel toimuva tegevusega tolkejutte nii kaugemast minevikust kui meie kaasajast, aga ka Raul Sulbi pikema ulevaateartikli Veenuse teemast ulmekirjanduses.SISUKORD:Keith Bennett. Raketlastel on karvased korvad (The Rocketeers Have Shaggy Ears; 1950). Inglise keelest tolkinud Priit Kenkmannn.Jaagup Mahkra. Veenuse kuninganna.Lavie Tidhar. Uppunud jumalus (The Drowned Celestial; 2015). Inglise keelest tolkinud Martin Kirotar.Veiko Belials. Surnud mehe kasi.Miikael Jekimov. Terra Nova kuningas.Paul McAuley. Hirmu planeet (Planet of Fear; 2015). Inglise keelest tolkinud Hannes Talja.Eleanor Arnason. Varemed (Ruins; 2015). Inglise keelest tolkinud Tatjana Peetersoo.Maniakkide Tanav, J. J. Metsavana. Uppunud vaakumisse.Heinrich Weinberg. Lopp ei tule enne, kui Paks Daam laulab.Raul Sulbi. Ehataht, Koidutaht… ehk planeet Veenus ulmekirjanduses. Получить ссылку |
Hingamise ime. Kuidas vabaneda hirmust ja ravida haigusi
Автор: Andy Caponigro
Год издания:
Hingamises on voti igasugusele tervenemisele Tuhandeid aastaid tagasi arendasid hindu joogid ja hiina targad valja voimsad hingamiskontrolli susteemid, mida nad kasutasid hirmu alistamiseks, haiguste raviks ja valgustatuse seisundi saavutamiseks. Neis iidsetes teadustes peituvad markimisvaarsed voimed, kuna need kasutavad sedasama vaimset elujoudu, mis annab meie hingamisele elu alalhoidva jou. Hindud nimetavad seda elujoudu pranaks, hiinlased Chi'ks, heebrealased eluhinguseks, kristlased Puhaks Vaimuks. Andy Caponigro, endine kontserdikitarrist, on tegelnud inimeste hingamise abil tervendamisega juba 1970ndate keskpaigast saadik. Oma raamatus avaldab ta hingamiskontrolli sugavaimad saladused. „Hingamise ime“ varustab lugeja tervikliku hingamistehnikate susteemiga, mis voimaldab sul hakata otsekohe neid teadmisi oma vaimu ja keha tervendamiseks kasutama.
Taheaeg 9. Joosta oma varju eest
Автор: Triinu Meres
Год издания:
Ulmealmanahhide sarja Taheaeg varskeim koide toob lugejateni kirjastuse Fantaasia ja Eesti Ulmeuhingu korraldatud ning kirjandusfestivali Prima Vista raames toiminud ulmejutuvoistluse viis parimat teksti. Nende seas on motisklev/seikluslikku zenfantasy’t, klassikalisest kaugele eemalduvat aurupunki, uleloomulikke ouduslugusid Eesti maa- ja linnamiljoos ning puhast teaduslikku fantastikat, tegevusareaaliga Londonist Vorumaani. Lisaks jutuvoistluse parimatele leiab nende kaante vahelt veel Jeff VanderMeeri aurupunkfantaasia “Hanoveri parandamine”, mis joudis mitmesse year’s best antoloogiasse. Artiklite rubriigist leiab Siim Veskimehe vastuloogi Veiko Belialsi eelmises Taheajas ja Taivo Risti Algernonis ilmunud poleemilistele artiklitele tema loomingu ja varasemate artiklite aadressil.
Taheaeg 11: Viirastuslik rugement
Автор: Raul Sulbi
Год издания:
Kogumik «Taheaeg» on joudnud uheteistkumnenda teoseni, mis on erakordselt mahukas (kaks korda nii paks kui tavaliselt) ja selles on esindatud Kultuurkapitali aastapreemia laureaat Rein Raud oma jutuga «Voimsalt voogab Olemise jogi», Eesti Ulmeuhingu ja kirjastuse Fantaasia korraldatud jutuvoistluse voitja Triinu Meres, voistlusel silma paistnud Ulle Latte, Tea Roosvald ja Marcus Kaas, Stalkeri voitnud kirjanikud Siim Veskimees, Veiko Belials ja Maniakkide Tanav.Kogumikus sisalduvad:* Triinu Merese postapokaluptiline militaarne marul (pea romaani mootu pikk luhiromaan) «Kuningate tagasitulek».* Maniakkide Tanava ja J. J. Metsavana poorane kuberpunk-kosmoseooper tulevikusojast ja vaenlase kosmosejaam-prugimaele vangijaamisest.* Siim Veskimehe progressorlusest raakiv massiivne madin, mis segab kokku paralleelmaailmad, lohed, mahajaanud feodaalmaailma ja kannab igati kohaselt pealkirja «Kerge on olla jumal».* uus zanri-fantasyjutt Rein Raualt, varsket luhiproosat Veiko Belialsilt, tuntud headuses ruraal-naturalistlik fantaasia Ulle Lattelt ja palju-palju muud.* Raul Sulbi ulevaade tanavu saja-aastaseks saavatest ulmekirjanduse tuvitekstidest (palju onne sunnipaevaks, professor Challenger, John Carter & Dejah Toris ning Tarzan, lord Greystoke!).
Taheaeg 12: Musta Roosi vennaskond
Автор: Raul Sulbi
Год издания:
Alguparast Eesti ulmet avaldava Taheaja almanahhisarja 12. koites on esindatud nii kodumaise ulme tuntud tegijate – Siim Veskimehe ja Maniakkide Tanava – uudislooming kui ka uute autorite – Manfred Kalmsteni ja Helena Alexandra Altroffi – esimesed suleproovid. Lisaks avaldame traagiliselt hukkunud kultusautori Lew R. Bergi (1968–2005) jarelejaanud paberite hulgast leitud luhiromaani.Temaatiliselt on uues Taheajas enim esindatud teadusliku fantastika kosmoseulme alaliiki kuuluvad teosed, kuid lisaks on nende kaante vahel ajarannuulmet, postapokaluptilisi maailmu ja veel palju muudki.Kogumiku lood:Lew R. Berg: «Musta Roosi vennaskond»Siim Veskimees: «Asteriuse kodutee»Maniakkide Tanav: «Au ei olegi vaja» («Saladusliku tsaari» jarg)Manfred Kalmsten: «Pogeneda Rottidelinnast»Helena Alexandra Altroff: «Defectis»Catherine Asaro: «Virmalised neljal haalel», tolkinud Iris-Barbara JeletskiRaul Sulbi lugu Jules Verne'ist, «150 aastat „Erakordseid reise“» Raamat on ilmunud Eesti Kultuurkapitali toetusel.
Taheaeg 13: Meister ja opipoiss
Автор: Raul Sulbi (koostaja)
Год издания:
Alguparast Eesti ulmet avaldava Taheaja almanahisarja 13. koites on esindatud kirjastuse Fantaasia ja Eesti Ulmeuhingu korraldatud jutuvoistluse paremik. Kogumikku kuuluvad voistlustood esindavad erinevaid ulmekirjanduse suundumusi, muuhulgas naeb ilmavalgust toenaoliselt esimene omamaine okoloogilise ulme valda kuuluv jutt (“Millest sa jareldad, et sinu karjamaal elab sipelgalovi”), on esindatud heal tasemel intellektuaalne alternatiivajalugu (“Vastuoksa”). On kuldajahongulist kosmilist eepikat (“See maailm on mulle!”), postapokaluptilist salapara (“Kuljeluust ja lihast”) ja eriparaseid fantaasiamaailmu (“Meister ja opipoiss”, “Aahe oma”). Kokkuvottes annab jutuvoistluse parimate toode kogumik hea pildi eesti varskeimast ulmest. Lisaks ilmub kogumikus zurii liikme Triinu Merese tagasivaade toimunud jutuvoistlusele.Kogumiku jutud:"Meister ja opipoiss", Mann Loper"Millest sa jareldad, et sinu karjamaal elab sipelgalovi", Heinrich Weinberg"Vastuoksa", Mehis Pihla"Aahe oma", Osvald Soobel"See maailm on mulle", Maniakkide Tanav"Kuljeluust ja lihast", Tea Roosvald"Joroski oo", Andrei Samoldin"Must palee", Helen Kait"Varjutaimed", Piret Jaaks"Kuu kattemaks", Helen Kait"Ma ka ujun", Juri Kallas
Чтобы скачать книгу, отключите блокировку рекламы. Спасибо!