|
Нет описания ! Получить ссылку |
Poglady ksiedza Hieronima Coignarda
Автор: Анатоль Франс
Год издания:
Hieronim Coignard byl katolickim duchownym oraz profesorem krasomowstwa w kolegium Beauvais, pozniejszym m.in. sekretarzem katedry. Byl bardzo plodnym pisarzem i zostawil wiele rekopisow niewydanych przed jego tragiczna smiercia.Jego dorobek zostal przekazany jednemu z jego uczniow, spisal on rowniez wspomnienia o Coignardzie, jednak zostala ona przejrzana i opublikowana dopiero przez Anatole'a France'a. Poglady ksiedza Hieronima Coignarda to traktat filozoficzno-moralny z 1893 roku, ubrany w szate powiesci – przedstawia spotkania tytulowego bohatera z roznymi ludzmi i umieszcza go w roznych sytuacjach, prowokujacych do ujawnienia jego swiatopogladu, a niekiedy interwencji w los bohaterow.Anatole France byl francuskim pisarzem, ktorego lata tworczosci przypadaja na przelom XIX i XX wieku. Byl bibliofilem i historykiem, prezentowal postawe racjonalistyczna i sceptyczna, jego dziela maja charakter filozoficzny, ale takze satyryczny. Mial duzy wplyw na tworczosc m.in. Conrada, Prousta i Huxleya. W 1921 roku zostal uhonorowany Nagroda Nobla w dziedzinie literatury.
Bankructwo malego Dzeka
Автор: Janusz Korczak
Год издания:
Maly Dzek zaklada klasowy sklepik. Zyski z handlu przyborami szkolnymi maja pomoc calej klasie spelnic marzenie o wspolnym rowerze…Janusz Korczak, opowiadajac o przygodach grupy uczniow trzeciej klasy, przekazuje czytelnikom solidna dawke podstawowej wiedzy na temat ekonomii. Stary Doktor rozumie dzieciece dylematy: skad wziac pieniadze i jak je dobrze wydac. Szczerze i zabawnie objasnia im te sprawy, piszac np.: „Znam wypadek, gdzie matka zupelnie powaznie dowodzila, ze lepiej kupic szalik na szyje niz pare golebi, ze wazniejsze sa kalosze niz lyzwy”.90 lat pozniej dzieci zbieraja na inne zabawki, ale „Bankructwo malego Dzeka” pokazuje uniwersalne zasady i w sympatycznej formie przypomina o odpowiedzialnosci.
Opieka logopedyczna nad mowa dziecka
Автор: Malgorzata Kitlinska-Krol
Год издания:
Mowa jest aktem spolecznym szczegolnie istotnym w dzisiejszym spoleczenstwie informacyjnym/spoleczenstwie wiedzy. Uznawana jest za najwspanialsze i najmocniejsze narzedzie ludzkiego porozumiewania sie, a takze poznawania. Od najmlodszych lat przekonujemy sie, ze nasze powodzenie w roznych sytuacjach spolecznych niejednokrotnie warunkowane jest posiadanymi kompetencjami jezykowymi.
Niniejsza praca stanowi probe przedstawienia zagadnien dotyczacych opieki logopedycznej nad procesami komunikacji jezykowej dzieci. Problem ten jest prezentowany w swietle opinii uczestnikow tego systemu oraz postulowanych przez nich kierunkow modernizacji tej opieki. Egzemplifikacje prawno-praktycznego dzialania polskiego systemu opieki stanowia analizy indywidualnych przypadkow dzieci z deficytami komunikacyjnymi.
Ustalenia badawcze wskazuja na teoretyczno-praktyczne, a zarazem optymalne rozwiazania organizacyjne dotyczace zakresu zadan i kompetencji ogniw systemu opieki logopedycznej. Z tego wzgledu opracowanie adresowane jest do studentow pedagogiki, nauczycieli, logopedow, rodzicow oraz osob z szeroko pojetego srodowisko spoleczno-wychowawczego powolanych do udzialu w procesie opieki nad mowa dziecka. Wzrost swiadomosci problemu powinien u wskazanych „ogniw systemu logopedycznego” wyzwalac ukierunkowana aktywnosc, a tym samym przyczyniac sie do podwyzszania efektywnosci podejmowanych dzialan.
Чтобы скачать книгу, отключите блокировку рекламы. Спасибо!