Wspomnienia o zeszlym w roku 1816
Автор: Группа авторов
Год издания:
Полный вариант заголовка: «Wspomnienia o zeszlym w roku 1816. niewygaslej pamieci Tomaszu z Krzetuszewa Wawrzeckim senatorze Woewodzie».
Dem Andenken Aleksanders
Автор: Иван Данилович Петрозилиус
Год издания:
Полный вариант заголовка: «Dem Andenken Aleksanders des Gesegneten / gewidmet von J.B. Petrosilius, Lehrer der deutschen und lateinischen Literatur an der praktischen Handlungs-Akademie zu Moskwa».
atjana ja Aleksander. Esimene raamat. Teine Ameerika. Sari "Varraku ajaviiteromaan
Автор: Paullina Simons
Год издания:
„Vaskratsanikust” tuttavaks saanud Tatjana ja Aleksandri loo jargmine osa „Teine Ameerika” keskendub Tatjana ja tema vaikese poja kohanemisele eluga Ameerikas. Romaani teine liin kirjeldab seda, mis juhtus Aleksandriga Noukogude Liidu uurimisasutustes ja trahvipataljonis. Pealiinide vahele on poimitud tagasivaateid Aleksandri lapsepolve- ja noorusaega. Tatjana ja Aleksandri loo jatk on maiuspala koigile Paullina Simonsi triloogia sopradele. 276 lk
atjana ja Aleksander. Teine raamat. Puha risti sild. Sari "Varraku ajaviiteromaan
Автор: Paullina Simons
Год издания:
On 1944. aasta. Soda laheneb lopule. Aleksander voitleb oma trahvipataljoniga Poolas, Tatjana elab pojaga New Yorgis, ent saatusel on neile molemale katsumusi varuks. Puha Risti magedes leiab aset ootamatu kohtumine: Aleksander votab vangi sakslaste eest sodivate vlassovlaste komandori ning saab ullatuse osaliseks. Hoolimata sellest, et vlassovlased tulevad tema poolele ule, on Aleksander viimaks sunnitud koos oma vaeriismetega sakslastele alla andma ning ta saadetakse vangilaagrisse. Pogenemiskatsed ebaonnestuvad ja oodatud vabadust ei too ka soja lopp. Tatjana veendub, et Aleksander on elus ega malda enam kaed rupes istuda, vaid otsustab soita Punase Risti oena Euroopasse vangilaagreid inspekteerima ja meest otsima. Igatsetud kohtumine leiab aset, ent teel vabadusse varitseb armastajaid veel terve hulk ohte ja takistusi. 344 lk
Wspomnienia niebieskiego mundurka
Автор: Gomulicki Wiktor Teofil
Год издания:
Wspomnienia niebieskiego mundurka to powiesc autorstwa Wiktora Gomulickiego osadzona w realiach XIX-wiecznej Polski.Autor opisuje rzeczywistosc owczesnej szkoly powiatowej dla chlopcow w Pultusku, ukazuje rowniez ich pozaszkolne zycie i rozterki. Gomulicki zwraca uwage na realia spoleczne, problemy przystosowania sie uczniow pochodzacych z roznych warstw spolecznych, relacje zachodzace w klasie, roznych nauczycieli i podejscie do nauczania, a takze sposoby spedzania wolnego czasu, zabawy, rozterki i dylematy mlodziezy tamtych czasow.Wspomnienia niebieskiego mundurka sa bardzo cennym obrazem zycia mlodych ludzi w XIX wieku. Zainteresuje i doroslych, i dzieci ze wzgledu na ciekawe i pelne humoru, ale takze wzruszajace przedstawienie tak odleglych lat.