Найти книгу: "Veinijuht – Tanapaeva popid trendiveinid"


Veinijuht – Tanapaeva popid trendiveinid Veinijuht – Tanapaeva popid trendiveinid

Автор: Urvo Ugandi

Год издания: 0000

Tanapaeva popid trendiveinid
Kodanike riik. Reformierakond loomisest kuni tanapaevani Kodanike riik. Reformierakond loomisest kuni tanapaevani

Автор: Kalle Muuli

Год издания: 

“Kodanike riik” on justkui motteline jarg Kalle Muuli varasematele raamatutele “Isamaa tagatuba” ja “Vabariigi sunnimargid”, mis samuti raagivad Eesti poliitika lahiajaloost. Seekord keskendutakse Reformierakonna sunnile ja kujunemisele. Raamat algab erakonna vaimse eelkaija liberaaldemokraatliku partei asutamisega 1990. aasta martsis ja lopeb tanavu kevadega, mil peaministriks sai Taavi Roivas.Autorile omases uhtaegu nii vahedas kui ka muhedas stiilis jutustatakse, kuidas tekkis mote moodustada uus parempoolne erakond, mis loojate plaanides ei kandnud sugugi kohe tanapaeval nii tuntud ja ainumoeldavat nime. Selgub, milliseid kokkuleppeid ja jareleandmisi tuleb poliitikas nii monigi kord teha suuremate eesmarkide nimel ning kuidas pikka aega kavandatud poliitilised vangerdused vahel onnestuvad, vahel aga votavad sootuks ootamatu poorde. Ponevat ja tempokat teekonda labi 20 aasta toetavad faktirohked lisad ja ajaloolised fotod.

1946: tanapaeva maailma vormimine 1946: tanapaeva maailma vormimine

Автор: Victor Sebestyen

Год издания: 

Teise maailmasoja lopuga sundis uus maailm. Soja lopetanud rahulepingud toid kaasa otsused, mis ei vorminud mitte ainult 20. sajandi teist poolt, vaid mojutavad meie maailma ka tanapaeval ning tulevikus. 1946. aastal algas kulm soda, Ida-Euroopa kaart joonistati umber, Hiina kommunistid saavutasid voimuvoitluses otsustava edu, eostati Iisraeli riik ja India iseseisvus oli veel lihtsalt kinnitamata. See oli tanapaeva ajaloo poordeline aasta, mil riike taassundis ja loodi, joonistati ringi riigi- ja ideoloogilisi piire ning kogu maailma inimesed asusid oma elu uuesti ules ehitama.Victor Sebestyen lahtub toonase maailma dokumentidest, seahulgas Stalini isiklikest markmetest Potsdami rahukonverentsil, et uurida, mis oli poliitiliste otsuste langetamise taga. Autor kasutab tohutut hulka arhiivimaterjale ja inimeste isiklikke malestusi, et uurida, kuidas 1946. aasta sundmused mojutasid mitme inimpolvkonna elu tervetes maailmajagudes. Viies lugejaid Berliinist Washingtoni, Londonist Moskvasse, Delhist Shanghaisse, kajastab see tunnustatud kirjaniku elav ja panoraamne lugu nii voimurite kui ka lihtinimeste elusid. Victor Sebestyen on sundinud Budapestis. Tema perekond pogenes Ungarist, kui ta oli veel laps. Ta on tootanud ajakirjanikuna arvukate ajalehtede, sealhulgas The Timesi, Daily Maili ja The New York Timesi heaks. Praegu on ta Newsweeki kaastoimetaja. Tema esimene raamat „Kaksteist paeva“ on hinnatud Ungari 1956. aasta ulestousu ajalugu. Paljukiidetud teine raamat „1989. aasta revolutsioon“ kasitleb Noukogude impeeriumi kokkuvarisemist.

Koik Kremli mehed.  Tanapaeva Venemaa luhiajalugu Koik Kremli mehed. Tanapaeva Venemaa luhiajalugu

Автор: Mihhail Zogar

Год издания: 

Venemaa uhe viimase soltumatu meediakanali Dozd peatoimetaja Mihhail Zogari raamat on haarav kirjeldus Kremli siseringist, sinna kuuluvatest isikutest ja nende voimumangudest. See oli mullu koige muudum ja koneldum aimeraamat Venemaal ning on praegu tolkimisel paljudesse keeltesse.

Veinijuht. 1. osa. Hispaania Veinijuht. 1. osa. Hispaania

Автор: Urvo Ugandi

Год издания: 

Urvo Ugandi on uks Eesti esisommeljeedest. Veinijuhi eraamatute sarjas tutvustab ta luhidalt ja lihtsalt koiki olulisemaid veinimaid. Sarja avaraamat tutvustab Hispaaniat.

Veinijuht. 2. osa. Ameerika Uhendriigid Veinijuht. 2. osa. Ameerika Uhendriigid

Автор: Urvo Ugandi

Год издания: 

Urvo Ugandi on uks Eesti esisommeljeedest. Veinijuhi eraamatute sarjas tutvustab ta luhidalt ja lihtsalt koiki olulisemaid veinimaid. Selles raamatus tuleb juttu Ameerika Uhendriikide veinikultuurist.