|
2013. aasta juuni. Indiast saab alguse tapva ebolaviiruse pandeemia, mis peagi jouab ka Eestisse. Viiruse leviku tokestamiseks suletakse linnad karantiini. Kumme inimest, kes on eri pohjustel kodust eemal, otsivad pelgupaika, milleks usutakse olevat voimalikult inimkauge maakoht kusagil Eestimaa sugavuses. Asjaolude kokkulangevuse tottu satuvad nad koik uhte kanti, kus algab voitlus ellujaamise nimel. Iseenda, uksteise ja ruustajatega. Mis saab siis, kui meie arenenud, kuid habras tsivilisatsioon akitselt kokku kukub?
Получить ссылку |
Koigi vastu. Kriis NSV Liidus ja voitlus voimu parast riigi juhtkonnas esimesel sojajargsel aastakumne
Автор: Viktor Suvorov
Год издания:
Valjapaistva ajaloolase, kirjaniku ja sojandusanaluutiku Viktor Suvorovi uus raamat on triloogia „Suure Aastakumne kroonika“ esimene osa, kirjutatud bestseller „Vanakuradi vanaema“ parimates traditsioonides, grandioosne 1940-te lopu – 1950-te aastate esimese poole, mil raske sojajargne kriis sundis Noukogude Liidu juhtkonda otsima riigi arengu uusi teid, sundmuste ajalooline rekonstruktsioon. See raamat on sellest, kuidas Stalini pidevad labikukkumised sise- ja valispoliitikas sojajargsetel aastatel viisid maa uliraskesse kriisi, klannide voitlusest noukogude juhtkonna sees ja nende salajastest plaanidest, poliitilistest intriigidest ja sellest, kuidas tegelikult oli korraldatud riigi ja selle satelliitide juhtimise susteem. Tolle aja sundmused said poordepunktiks Noukogude Liidu arengus ja maarasid ette jargneva NSV Liidu kokkuvarisemise ning kapitalistliku majanduse ja vaba turu triumfi. „Koigi vastu“ on meie ajaloo uus sensatsiooniline versioon, mis purustab tavalised ettekujutused ja muudid XX sajandi keskpaiga votmesundmuste pohjustest.
Eesti infouhiskonna aastaraamat 2011/2012
Автор: Karin Kastehein
Год издания:
Eesti e-riigi jaoks olid 2011. ja 2012. aasta juubelihongulised. 17.detsembril 2011 sai 10-aastaseks uks meie e-riigi ja turvalise andmevahetuse alustalasid – X-tee, ning 2012. aasta jaanuaris moodus 10 aastat esimese ID-kaardi valjaandmisest. Hea meel on todeda, et need 1990.aastate lopus tehtud otsused on ennast oigustanud ning kaesoleva aasta 3.detsembril anti juba 100 miljones digiallkiri. Lisaks juubeliteemadele keskendub seekordne Eesti infouhiskonna aastaraamat ka kahe viimase aasta olulisematele valdkondadele nagu avatud andmed, roheline IT, kuberturvalisus ja ulikiire interneti arendamine. 1996. aastast jarjepidevalt Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi riigi infosusteemide osakonna (RISO) poolt ullitavate Eesti infouhiskonna arendamist kajastavate aastaraamatute eesmark on tosta nii kodumaise kui valisriikide avalikkuse teadlikkust Eesti infouhiskonna alastest arengutest. Traditsiooniliselt kasitleb aastaraamat eelkoige avaliku sektori poolseid algatusi ja projekte infouhiskonna arendamisel, ent uha suurem osakaal valjaande mahust kuulub ka muudele – nii erasektori kui kolmanda sektori – initsiatiividele ja tegemistele, muutes nii raamatu ulevaatlikuks tagasivaateks eelnevale aastale infouhiskonna valdkonnas. Varasemad aastaraamatud on leitavad RISO kodulehelt http://www.riso.ee/et/publikatsioonid/aastaraamatud (eestikeelsed) ja http://www.riso.ee/en/publications/natpublications (ingliskeelsed).
Kumme aastat hiljem, I raamat. Vikont de Bragelonne
Автор: Alexandre Dumas
Год издания:
Jarg maailmakuulsatele romaanidele «Kolm musketari» ja «Kakskummend aastat hiljem». I raamat kolmeosalisest valjaandest.
"Litteraria" sari. Oskar Lutsu paevikud aastaist 1915-1916 (I) ja 1917-1919 (II)
Автор: Оскар Лутс
Год издания:
Litteraria: eesti kirjandusloo allikmaterjale, 7. vihik
Чтобы скачать книгу, отключите блокировку рекламы. Спасибо!