|
Mudlumi esimene avalikult ilmunud novell «Minu tadi Ellen» nomineeriti Tuglase auhinnale. See raamat sisaldab Elleni-lugu, ja veel 22 teist juttu, monedki neist kannavad sisu, mis on romaani mootu. Kokku moodustub neist uks suur lugu, mis raagib elust maailmas, siin, Eestis. Raagib enamasti lihtsalt ja lobusalt, aga vahel ka kurvalt ja tosiselt. Igauht voib haarata aratundmine, nagu oleks seal killukesi tema elust, sest ega see uksik nii palju uldisest ei erinegi. Autor ise utleb, et ta juttudes on loetelu-tuupi narratiiv, pole vaja muud teha kui koik maailma asjad ules lugeda ja napuotsaga natuke tosiseid motteid vahele visata. Получить ссылку |
ana-Egiptuse inimene. Sari "Inimene labi aegade
Автор: Sergio Donadoni
Год издания:
Meie tsivilisatsioon on loonud Egiptusest ideaalpildi, mida kaldutakse oma kujutlustes kord ulistama, kord halvustama jareldustega, mis ei parine Egiptusest enesest. Kaesoleva raamatu eesmargiks on kasitleda Vana-Egiptust voimalikult moistetavana meie kultuurimaailma jaoks, pidades seejuures silmas erinevaid perspektiive, mis muudavad selle tsivilisatsiooni uhtaegu nii lahedaseks kui ka kaugeks. Uheteistkumne nimeka eguptoloogi esseed vaatlevad tahtsamaid inimgruppe: talupoegi, kasitoolisi, kirjutajaid, ametnikke, preestreid, sodureid, orje, vooramaalasi, naisi, surnuid kuni vaaraoni valja. Kokkuvottes kasitlevad nad aga koik uhte nahtust, mis oli Egiptuse uhiskonna kese – riiklik organisatsioon selle erinevates avaldumisvormides.Teemad ja autorid: Talupoeg (R. A. Caminos); Kasitooline (D. Valbelle); Kirjutaja (A. Roccati); Ametnik (O. Berlev); Preester (S. Pernigotti); Sodur (S. ?Ibada al-Nubi); Ori (A. Loprieno); Vooramaalane (E. Bresciani); Surnu (S. Donadoni); Vaarao (E. Hornung); Naine (E. Feucht).
Inimene kuult
Автор: Ada Tsumatsenko
Год издания:
Jutustus vene maadeuurijast Mikluhho-Maklaist (1846-1888), tema viibimisest Paapua Uus-Guineas ning sobrunemisest kohalike paapuatega.
Viimane inimene Atlantisest
Автор: Aleksandr Beljajev
Год издания:
Tihti vene Jules Verne’iks kutsutud Aleksandr Beljajevi esmakordselt eesti keeles ilmuv seikluslik fantaasiaromaan. Oigusega tuntuimate Atlantise hukust raakivate teoste hulka kuuluvas romaanis naeme kahte erinevat ajaplaani: Beljajev kirjeldab lugejaile Atlantise tsivilisatsiooni parandi avastamist Atlandi ookeani pohjast 20. sajandi alul, kuid jutustab ka poneva ja dramaatilise loo Atlantise kontinenti tabanud looduskatastroofist, viimasest Atlantise inimeste polvkonnast, orjade ulestousust, traagilisest armastusest ning hiiglasliku laevastikuga ookeanisugavustesse vajuvalt mandrilt pogenemisest. «Uhe ooga lakkas Atlantis olemast. Selles kohas, kus oli seisnud oitsev Ondsate Saar, hakkas hullumeelse poorisena ringi kihutama hiiglaslik veekeeris, mis uletas suuruselt suurimaidki mandreid. Tuli ja aurud tungisid sellest labi ning kasvasid veest ja tulest koonusteks. Pikapeale see vee ja tule voitlus vaibus, kuni ookeanitasandik hukkunud Atlantise kohal rahunes ja taitus uleskerkinud puutuvede ning inimeste ja loomade laipadega.» Orpheuse raamatukogu. Tolkinud Kati Karu.
Tosine inimene. Bonus track ehk voidab see, kes koige kauem voitleb
Автор: Mudlum
Год издания:
Bonus track! Mudlumi varskest jutukogust «Tosine inimene» toimetaja ja autori uhisel nousolekul valja praagitud lugu. Samas kostis siit-sealt nurinat, et voiks ikka olla. Nuud siis lisapalana saadaval.
Alatu inimene
Автор: Jakob Mandmets
Год издания:
Jakob Mandmetsa novell, mis ilmus esmakordselt 1956. aastal, 26 aastat peale kirjaniku surma.
Чтобы скачать книгу, отключите блокировку рекламы. Спасибо!