Скачать книгу - ksilduse paevad. Sari "Moodne aeg



Elena Ferrante kohta on oeldud, et ta on Itaalia koige paremini tuntud „vahetuntud” kirjanik. Viimane osalt ka seetottu, et tegemist on erakordselt privaatse inimesega, kellest pole peaaegu midagi teada ja keda lugejad pole isegi nainud. Arvatakse, et Elena Ferrante on varjunimi, kes aga edukate romaanide taga peitub, pole siiani teada. Intervjuudes on ta vaitnud, et on oma kirjastusele koige odavam autor, kuna keeldub igasugustest reklaamikampaaniatest. Tema romaan „Uksilduse paevad” tousis kohe parast avaldamist 2002. aastal Itaalias raamatumuugi edetabeli tippu, kus pusis terve aasta. Moni aasta hiljem vandati sellest ka film. Lugu kirjeldab tavalise abielunaise jark-jargulist allakaiku, kui ta mees ta kahe vaikese lapsega maha jatab. Minategelane leiab end oma koduseinte vahele loksu puutuna ja on sunnitud oma hirmudele nakku vaatama, et kuidagi moistuse juurde jaada ja oma eluga edasi minna.


ark. Sari ark. Sari "Moodne aeg

Автор: Jevgeni Griskovets

Год издания: 

Venemaa uhe menukama autori Jevgeni Griskovetsi dunaamilise ja vaga tanapaevase romaani „Sark“ minajutustaja on provintsist parit noor arhitekt, kelle silme labi kerkib lugeja ette nullindate Moskva kogu oma kirevuses. Haaravate suzeepooretega romaani tegevus toimub uhe oopaeva valtel. Teost ilmestavad vaimukad dialoogid ning armuvalu kaes piinleva peategelase teravapilgulised tahelepanekud Moskva ja selle elanike ule koos kurbnaljakate tagasivaadetega kaugeks jaanud kodupaigale.


isk. Sari isk. Sari "Moodne aeg

Автор: C. K. Stead

Год издания: 

Hiljaaegu lahutatud uusmeremaalane Sam Nola naaseb Londonisse, kus ta 20. eluaastate alguses oli veetnud paar aastat. On 2003. aasta algus ja molemal pool Atlandi ookeani on koige olulisemaks teemaks Iraagi soda. Ent Sami jaoks pole elu kunagi olnud parem: tema taiskasvanud tutar soovib isaga suhteid ules soojendada ning Samil on kasil mitu tulutootavat projekti pangandussektoris. Ent kui ta saab teada, et uhe nadala sees on surnud tema kaks sopra, hakkavad taiuslikku ellu tungima morad… C. K. Stead on Uus-Meremaa prosaist, luuletaja ja kriitik, ta on kirjutanud romaanid „Mansfield” ja „Mu nimi oli Juudas”. 2010. aastal voitis ta ajalehe Sunday Times luhijutu auhinna.


ea pohjatuule vastu. Sari ea pohjatuule vastu. Sari "Moodne aeg

Автор: Daniel Glattauer

Год издания: 

Kas argipaevast hoivatud tegelikkuses voiks olla paremini kaitstud kohta pakitsevate igatsuste jaoks kui virtuaalne ruum? Leo Leike postkasti jouavad eksikombel kellegi tundmatu Emmi Rothneri e-kirjad. Mees vastab viisakusest. Ja kuna Emmile tundub mees ligitombav, kirjutab ta vastu. Peagi moonab Leo: „Te huvitate mind meeletult, kallis Emmi! Kuid ma tean ka seda, kui absurdne saarane huvi on.” Ja veidi aja parast tunnistab Emmi: „Teie read ja minu riimid nendele – need annavad kokku mehe, keda ma akitselt kujutlen, et selline voib olla, et keegi selline on pariselt olemas.” Paistab, et kusimus on veel vaid ajas, millal toimub nende esimene toeline kohtumine, kuid see kusimus erutab molemat nii vaga, et nad pigem viivitavad vastamisega. Pealegi on Emmi onnelikult abielus. Ja Leo seedib parasjagu nurjunud suhet. Ning uldse: kas saadetud, vastu voetud ja salvestatud lembetunded peaksid kohtumisele vastu? Ja mis siis, kui jah? Daniel Glattauer on sundinud 1960. a Viinis ja on alates 1985 tegev ajakirjanikuna ja kirjanikuna, alates 1989 paevalehe Der Standard juures. Teoseid: Der Weihnachtshund (2000), Die Ameisenzahlung (2001), Darum (2003), Die Vogel Brullen (2004).


inevike muuja. Sari inevike muuja. Sari "Moodne aeg

Автор: Jose Eduardo Agualusa

Год издания: 

Felix Ventura peab veidrat ametit – ta muub voltsitud minevikke. Tema kliente – edukaid ettevotjaid, poliitikuid, kindraleid, uhesonaga Angola tarkavat kodanlust – ootab ees kindel tulevik. Kuid neil ei ole ilusat minevikku. Felix motleb neile valja rikkaliku sugupuu, hangib varvikate esivanemate portreed ja onnelikud malestused. Tema jaoks laheb elu hasti. Uhel ohtul ilmub Felixi majja aga kummaline vooras, kes tahab endale angolalase identiteeti. Ja uhtakki hakkab minevik peadpooritaval kiirusel olevikku mojutama ning voimatu osutub voimalikuks. „Minevike muuja“ on loikav, kuid samas lustakas ja sudamlik satiir tanapaeva Angola uhiskonnast ning lisaks (voi vahest ehk eelkoige) motisklus malust ja selle vaaratustest. Jose Eduardo Agualusa on Portugali keeles kirjutav Angoola kirjanik ja ajakirjanik (s. 1960). Tema haare ulatub ilukirjandusest reportaa?ide ja raadiosaadeteni. Agualusa rikkalikust ja 20 keelde tolgitud loomingust rahvusvaheliselt ehk tuntuim on romaan “Minevikkude muuja” (“O Vendedor de Passados”, 2006), mis voitis esimese aafrika raamatuna Independent Foreign Fiction Prize’i. Kui mojuv osa kaasaegsest rahvusvaheliselt levivast aafrika kirjandusest kujutab endast kriitilist ja realistlikku vastukaja kontinendi sotsiaalsetele oludele, otsib Agualusa rasketele teemadele pisut mangulisemaid lahendusi: tasub vaid mainida, et “Kameeleonide raamatu” jutustaja on soovijatele uusi minevikke muuva peategelase seinal elav sobralik sisalik.


oik seitse lainet. Sari oik seitse lainet. Sari "Moodne aeg

Автор: Daniel Glattauer

Год издания: 

Te tunnete Emmi Rothnerit ja Leo Leiket? Siis olete te lugenud romaani „Hea pohjatuule vastu”, seda tavatut armastuslugu kahest inimesest, kes teineteist nagemata meili teel lootusetult armuvad. Paraku toob sellele loole saatusliku lopu uks vale kirjataht… Aga Emmi ja Leo said nii paljudele lugejatele ule maailma nii lahedasteks, et kirjanik otsutas neile anda veel uhe voimaluse. Kas nad oskavad seda kasutada? Te ei tea, kellest jutt? Pole probleemi: hakake lugema ja te saate teada, kui ehtsad ja elusad voivad olla kahe inimese suhted, olgugi et oma motete ja tunnete valjendamiseks kasutatakse vaid elektroonilisi vahendeid. Daniel Glattaueri sooja ja intelligentse huumorimeelega kirja pandud e-kiriromaan „Hea pohjatuule vastu” ilmus Austrias 2006 (eesti keeles Varrakult 2011) ja sai kiirelt bestselleriks, mille pohjal on loodud ka teatrilavastusi. Ning kuna paljude-paljude lugejate soov oli saada teada, kuidas vois nende tegelaste elu edasi minna, kirjutas autor romaanile jarje “Koik seitse lainet” (Alle sieben Wellen), mis ilmus 2009.