Скачать книгу - Kuidas lapsi sooma saada. Matk maitsete maailma



Kallid varsked lapsevanemad! See raamat on moeldud just teile. Mul oleks olnud hea meel, kui keegi oleks selle raamatu mulle pihku andnud, kui mina oma lapsi muu toiduga harjutama hakkasin. Mul ei olnud suurt aimu, kui oluline on maitsetega kohanemine just esimestel eluaastatel. Kui lapsed hakkavad saama kaheaastaseks, muutuvad nad jarsku neofoobideks ehk on koige uue, kaasa arvatud uue toidu vastu vaga skeptiliselt meelestatud, ja siis on eriti keeruline pakkuda neile head ja kasulikku toitu, nagu brokoli, maksapasteet, lohe, muna. Et lapsed on loomult uudishimulikud ja armastavad seiklusi, siis tuleb neile asi huvitavaks teha, avastada erinevaid maitseid ja konsistentse koos. Raamatus on palju nouandeid selle kohta, mida ette votta, kui laps keeldub jarsku soomast toitu, mis talle varem on meeldinud, samuti selle kohta, kuidas nendele uusi maitseid tutvustada. Olen neid nippe oma laste peal proovinud ja julgen neid soovitada. Loodan, et see raamat toob teie pere kooki ja toidulaua aarde roomu ja huvitavaid seiklusi koos lapsega. Ann Fernholm, ema, teadusajakirjanik ja molekulaarse biotehnoloogia doktor Ann Fernholm tootab teadusajakirjanikuna. Ta on teinud kaastood Dagens Nyheterile, Svenska Dagbladetile, Fokusele ning Forskning & Framstegile. 2010. aastal nimetati ta aasta teadusajakirjanikuks paikesekaitsekreemi kohta tehtud uuringu eest. 2011. aastal tegi ta Rootsi televisiooni teadussaadele „Vetenskapens varld“ palju vastukaja tekitanud reportaazi diabeetikute toitumisest. Tema sulest on ilmunud suhkrusoltuvust ja diabeetikute toitumist kasitlev raamat „Magus veri. Suhkrusoltuvuse needus“ (2012; eesti keeles 2015, kirjastus Petrone Print) ja „Koige magusam, mis meil on“ („Det sotaste vi har“, 2014), mis raagib laste suhkrutarbimisest.


Buumerang: Reisid uude Kolmandasse Maailma Buumerang: Reisid uude Kolmandasse Maailma

Автор: Michael Lewis

Год издания: 

Rahanduslik reisikiri seletab ka finantsvohikule, kuidas tekkis valjend „Kreekat tegema“ – ning seda mitte uksnes Kreekas. Kuude kaupa raamatuedetabelite tipus pusinud „Buumerang“ seob kokku finantsajakirjanik Michael Lewise reisimuljed volakriisi kolletesse ehk uude Kolmandasse Maailma – Iirimaale, Kreekasse, Islandile, Saksamaale – ning viib lopuks lugeja ekskursioonile USA California osariiki, kus hullumeelse laenuralli tagajarjel pankrotistuvad terved linnad. 2002. ja 2008. aastal ule planeedi rullunud odava krediidi tsunami ei olnud uksnes finantsiline fenomen: see oli kiusatus, mis pakkus uhiskondadele voimalust demonstreerida aspekte oma iseloomust, mida nad normaalses olukorras oleksid pidanud kiivalt varjama. Kreeklased tahtsid muuta oma riigi raha tais topitud kommikotiks, millest igauks saaks oma osa haugata; iirlased tahtsid oma riigi pangalaenuga maha muua ning sakslased puudsid koige selle pealt kasu loigata ja ise samas puhaste katega paaseda. Ameeriklased kui maailma suurim ja ahneim laenajarahvas aga lasi pankrotti minna tervetel linnadel. Lewise kaubamargiks on oluliste ja keerukate teemade avamine nii silmatorkavate ja veidrate karakterite kaudu, et tundub, nagu oleks need inimesed kindlasti valja moeldud. Raamatu lehekulgedel kohtute taibuka mungaga, kes on leidnud viisi Kreeka kapitalismi ulekavaldamiseks, kolme paevaga Islandi panga valuutamaakleriks koolitatud kalamehega ning Iiri kinnisvaraarendajaga, kes parast oma ettevotte kokkukukkumist soidab hiiglasliku ehitusmasinaga uhest Iirimaa otsast teise, et see protesti margiks Iiri parlamendi varavate ette parkida. Michael Lewis on finantsajakirjanik, bestsellerite „Liar’s Poker“, „Moneyball“, „The Blind Side“ ja „The Big Short“ autor.


Nullist uheni. Markmed idufirmade kohta ehk kuidas ehitada tulevikku Nullist uheni. Markmed idufirmade kohta ehk kuidas ehitada tulevikku

Автор: Peter Thiel Koos Blake Mastersiga

Год издания: 

Ka meie ajal leidub ikka veel kaardistamata alasid ja avastamata leiutisi. Selles raamatus naitab Peter Thiel, legendaarne ettevotja ja investor, PayPali asutaja ja paljude teiste uliedukate ettevotete kaimalukkaja, kuidas leida voimalus nende uute asjadeni jouda. Thiel leiab, et hoolimata saravate infotehnoloogiaseadmete pidevast taiustumisest, elame tehnoloogilise stagnatsiooni ajastul. Progress voiks toimuda mis tahes toostus- voi arivaldkonnas. Failid Vaata naidislehekulgi Kui teha seda, mida keegi teine juba oskab, liigub maailm alates uhest punktini n. Kui aga teha midagi uut, siis liigume nullist uheni. Jargmine Bill Gates ei ehita ules operatsioonisusteemi. Jargmine Larry Page ei loo otsimootorit. Homse paeva kangelased ei saavuta edu armutu turukonkurentsi voitmise abil. Nad ei konkureeri uldse, sest loovad midagi unikaalset. See raamat pakub optimistlikke valjavaateid tulevikuprogressi voimalustele ja samas uutmoodi lahenemist innovatsioonile. Koigepealt tuleb oppida esitama kusimusi, mis juhatavad meid ootamatutes kohtades peituvate vaartuste juurde. Raamat on New York Timesi ja Amazoni 2014. aasta ariraamatute kategooria bestseller, Amazoni 2014. aasta parima ariraamatu nominent ning Goodreadsi 2014. aasta lugejate valiku parima ariraamatu nominent."


Suureparasuse kasvatamine. Kuidas saavutada rohkem, rahuldumata vahemaga Suureparasuse kasvatamine. Kuidas saavutada rohkem, rahuldumata vahemaga

Автор: Robert I. Sutton, Huggy Rao

Год издания: 

"See raamat raagib valjakutsest, mis seisab iga firma, iga projekti ja iga algatuse ees, mille siht on kasvada suuremaks. Kuidas jouda uha kiiremini ja uha kaugemale ning toimida aina tohusamalt sedamooda, kuidas jalajalg suureneb?Autorid jagavad oma pikaaegseid kogemusi, kuidas parimad juhid ja meeskonnad oma tootajates oiget suhtumist arendavad, levitavad ja hoiavad ega lase veega alla minna sellel, mis on seni edu taganud. Nad lahkavad pohimotteid, mis aitavad suureparasust kaskaadina levitada ning korvaldada sellised lahenemis- ja kaitumismustrid, mis arengut tagasi hoiavad.Raamatu autor Robert Sutton on Stanfordi ulikooli professor, kelle sulest on juhtimisvaldkonnas ilmunud mitu laialt tuntud teedrajavat bestsellerit. Tema varskeim raamat, Stanfordi kollegi Huggy Raoga kahasse kirjutatud „Suureparasuse kasvatamine“ on esimene, mida saab ka eesti keeles lugeda.„Suureparane lugemine, mis pakub toelist, praktilist nou, olgu teie meeskonnas 5 voi 50 000 liiget. Sutton ja Rao on leidnud just oiged lood, mis naitavad, et peaaegu iga meeskond voib saada suuremaks ja paremaks.“? Laszlo Bock, Google’i asedirektor personali alal„Alustavad firmad kulvavad oma kultuuri seemneid koige esimesest paevast alates. Nende loplik edu soltub siiski teadmisest, millal ja kuidas kasvada. „Suureparasuse kasvatamine“ ammutab materjali vaga laia ettevotete skaala esindajate kogemustest. See on esimene raamat, mis pakub voimalust uksikasjalikult tutvuda koige paremate meetoditega, mis on vajalikud edukaks kasvamiseks, ilma et lahjeneksid need omadused, mis uldse ettevotte edukaks tegid. See on vajalik raamat nii suur- kui ka vaikeettevotjatele.“? Eric Ries, „Nutika idufirma“ autorRaamat on Amazoni 2014. aasta parima ariraamatu nominent."


Kuidas? Kuidas?

Автор: Rudyard Kipling

Год издания: 

Kuidas vaal sai oma kurgu.Kuidas kaamel sai kuuru.Kuidas ninasarvik sai oma naha.Kuidas leopard sai tahnid.Kuidas elevant sai londi.


Kuidas raakida lastega nii, et nad kuulaksid ja kuulata lapsi nii, et nad raagiksid Kuidas raakida lastega nii, et nad kuulaksid ja kuulata lapsi nii, et nad raagiksid

Автор: Elaine Mazlish

Год издания: 

Kasiraamat, mida on nimetatud ka lapsevanemate Piibliks ning mis annab juhiseid, kuidas suhelda oma teismelise lapsega, on suureparaseks lugemismaterjaliks mitte ainult lapsevanematele, vaid ka opetajatele, sotsiaaltootajatele ja koigile lastega kokkupuutuvatele isikutele. Ehkki oleme poliitiliselt vabad juba pikemat aega, naitab see raamat, kuidas olla vaba iseenda sees – kuidas austada ennast, oma perekonda ja kaasinimesi, suheldes nendega vabadele inimestele omasel vaarikal moel.