|
Nahidil on jaanud elada kuus kuud. Vahemalt nii arvavad arstid. Kuid Nahid pole inimene, kes kedagi usuks. Ta lukkab tagasi talle pandud vahidiagnoosi ja arsti, kes selle pani. Tema sisemine meelepaha on uhtlasi kantud polgusest selle elu vastu, mis talle antud on, ja teadmise vastu, et see jatkub varsti ilma temata. Ta tunneb end olevat uksi oma haiguse ja motetega. Ta igatseb oma tutre Arami jarele, kuid ei saa temaga kuidagi uhele lainele. Haiguse karm silmus tombub koomale ja Nahid tahaks kaitsta Arami valu eest. Ta saab aru, et ta peaks seda tegema. Sest mida muud on uks tutar kui keegi, kes on siia ilma sundinud jagamaks oma ema valu?Esitatud raevuka purskena, on „Sellised me oleme” lugu juurtetusest ja kaotusest, see on jutustus tugevast, kuid piinavast suhtest emade ja tutarde vahel.Oma vaga otsese ja mojusa stiiliga esitab Golnaz Hashemzadeh Bonde meile raskeid kusimusi. Mida me anname edasi oma lastele? Ja mida me volgneme neile, keda armastame? Получить ссылку |
Composition mathematique de Claude Ptolemee. T. 1
Автор: Группа авторов
Год издания:
Полный вариант заголовка: «Klaydioy Ptolemaioy mathematikh syntazis = Tome 1 : composition mathematique de Claude Ptolemee / ; traduite pour la premiere fois du Grec en Francais sur les manuscrits originaux de la bibliotheque imperiale de Paris par M. Halma ; et suivie des notes de M. Delambre».
Composition mathematique de Claude Ptolemee. T. 2
Автор: Группа авторов
Год издания:
Полный вариант заголовка: «Composition mathematique de Claude Ptolemee = Tome 2 : Klaudioy Ptolemaioy Mathematiki Syntaksis : ou astronomie ancienne / traduite pour la premoere fois du grec en francais sur les manuscrits de la Bibliotheque du Roi par M. l'abee Halma ; et suivie des notes de M. Delambre».
Sellised need mehed ongi
Автор: David Deida
Год издания:
"See raamat voiks olla kasiraamatuna kohustuslik kirjandus igale naisele, kes soovib heita sugavamat pilku meeste ja meheliku motlemise maailma. Operetis „Mu veetlev leedi” ohkas Mr. Higgins: „Miks ei voiks naine olla nii nagu mees!” Ilmselt on sarnase kusimuse ule – miks ei voiks mees olla nii nagu naine – kas vihasena, kurvana, noutuna voi ullatunult monikord pead murdnud vist iga naine.Miks paljudel meestel tekivad ouduskrambid, kui nad kuulevad lauset: „Ma tahan sinuga raakida!”?• Kuidas nad suudavad rahulikult toole keskenduda ka siis, kui teie laps vaevleb palavikus?• Kuidas on voimalik, et mees puhendab palju enam tahelepanu ja aega oma toole kui suhtele ja kinnitab samas kasi sudamel, et teie suhe on talle vaga tahtis?• Mis meeste peas toimub, kui sa temalt kusid: „Kallis, kas see kleit teeb mu paksuks?”• Miks mees kaotab keskendumisvoime, kui napis seelikus naine talle moodudes naeratab?• Mis tunne on mehel olla suhtes ilusa, targa ja eduka naisega?Deida vastab. Ausalt, avameelselt, asjatundlikult. Hea huumoriga vurtsitatult, nii et seda raamatut on monus lugeda ka siis, kui sulle naib, et sa tead ja tunned mehi.Selleks, et elada onnelikus suhtes oma mehega, peab teda moistma. Deida abiga orienteerud ehk edaspidi meeste hingemaastikul paremini ja enesekindlamalt voi siis avastad enda jaoks uusi nuansse, mis rikastavad teie suhet.Psuhhoterapeut K. S. Saul
Sellised me olime
Автор: Marcia Willett
Год издания:
Keset lumetormi joudis Tiggy viimaks Bodmini rabasse korvalise maja juurde. Ta oli uksi, tema kallim oli traagilises onnetuses hukkunud. Tiggy oli oma parima sobranna Julia juures teretulnud ning temast sai sudamliku larmaka pere liige. Tiggy sai tagasi elutahte ja ootas oma lapse sundi. Aga ligi kolmkummend aastat hiljem, kui isaks hakkab saama tema poeg, avastab jargmine polvkond minevikusaladused, mis on ikka veel elus… Marcia Willett oli nooruses puhendunud balletile, aga unistus baleriiniks saada purunes, kui ta mootmed ei vastanud enam klassikalistele nouetele. Ta oli alati armastanud lugeda ning parast perekriisi otsustas ta hakata romaanikirjanikuks – seda otsust pole ta kunagi kahetsenud. Ta elab Devoni maakonnas kauni puutumata looduse keskel ning roomustab oma poja ja tema pere kulaskaikude ule.
Igal hetkel oleme veel elus
Автор: Tom Malmquist
Год издания:
Tom ja Karin ootavad oma esimest last, kui Karin akki haigestub ja haiglasse satub. Laps aidatakse keisriloikega ilmale. Nagu painajalikus unenaos jookseb Tom haigla all kulgevate tunnelite kaudu intensiivraviosakonna ja vastsundinute osakonna vahet – elu ja surma vahet.Ta naaseb koju lapsega, aga ilma Karinita, ootamatust kaotusest vapustatuna. Moni kuu hiljem sureb ka Tomi isa, kellega pojal on kogu elu olnud keerulised suhted.„Igal hetkel oleme veel elus” on valus ja ilus lugu armastusest ja surmast, isadusest ja hetkhaaval elatavast elust. Ka siis, kui pinev olevikulugu surmast votab tempo maha, randab ajas tagasi ja hakkab kokku panema mosaiikpilti Tomi ja Karini uhisest elust, sailib terav reaalajatunne. Tasapisi hakkab lugeja aru saama, kuidas Tomi ja Karini armastus valja kujunes, ja moistab, et see lugu ei raagi ainult vapustusest ja leinast, vaid eelkoige raagib see elust.Malmquisti keel on tapne, ta hoidub ulespuhutud valjenditest. Teose muudab eriti haaravaks autori oskus kasutada kirjutades osavalt tempomuutust, tormates kord raevuka hooga ning siis peatudes ja kirjeldada mingit vaikest, kuid olulist detaili. Ta teeb seda tasakaalustatult, oma isikuparases rutmis, hoides lugejat haardes, kuni viimane lehekulg on loetud, ega lase ka siis pariselt lahti. See lugu jaab vaga kauaks meelde.Tom Malmquist (snd 1978) on luuletaja ja muusik. Rahvusvaheliselt menukas autobiograafiline romaan „Igal hetkel oleme veel elus” on tema esimene proosateos, mis palvis Rootsis Dagens Nyheteri kultuuriauhinna ja Karin Boye kirjandusauhinna ning kandideeris 2016. aastal Pohjamaade Noukogu kirjandusauhinnale.
Чтобы скачать книгу, отключите блокировку рекламы. Спасибо!