|
Teise maailmasoja jarel vajus Euroopa kaosesse. Maad olid laastatud, terved linnad maatasa tehtud ja ule 35 miljoni inimese tapetud. Suuremas osas Euroopast olid institutsioonid, mida peame tanapaeval enesestmoistetavateks – politsei, ajakirjandus, transport, omavalitsused ja riigi valitsus – kas taiesti puudu voi end lootusetult kompromiteerinud. Kuritegevus kasvas taevakorgusse, majandused varisesid kokku ning Euroopa inimesed vaevlesid naljahada piiril. Sojajargseid aastaid kasitlevas labimurdelises uurimuses kirjeldab Keith Lowe kontinenti, kus endiselt maratseb vagivald, kus suured rahvaruhmad pole veel leppinud tosiasjaga, et soda on loppenud. Ta visandab pildi konflikti paranduseks olnud vaardunud moraalist ja kustutamatust kattemaksuihast. Ta kirjeldab etnilisi puhastusi ja kodusodasid, mis poorasid pea peale tavaliste inimeste elu Laanemerest Vahemereni, ning uue maailmakorra loomist, mis toi vapustatud kontinendile viimaks stabiilsuse. Nagu Lowe naitab, eksisteerisid need teemad kogu Euroopas – nii idas kui ka laanes. Kaheksas keeles originaaldokumentidel, intervjuudel ja teaduskirjandusel pohinev „Metsik manner“ on aken pogusasse kaootilisse perioodi Teise maailmasoja lopu ja kulma soja alguse vahel. See on antud perioodi ajaloo esimene ulatuslik kasitlus. Keith Lowe on tootanud enam kui kumme aastat ajalooteoste kirjastajana, kuid nuud puhendunud taielikult kirjutamisele ja ajaloouurimisele. Ta on Teise maailmasoja tunnustatud autoriteet, kes esineb sageli televisioonis ja raadios nii Suurbritannias kui ka Ameerika Uhendriikides. Lowe? sulest on ilmunud kriitikute tunnustuse palvinud teos „Inferno: The Devastation of Hamburg, 1943“. Получить ссылку |
Voitlustuhin. Kesk-Euroopa moiste XX sajandil
Автор: Simona Skrabec
Год издания:
Enne 1919. aastat kehtinud argumentatsioon, mis pohines keskuse ja perifeeria vahelisel suhtel, ei ole enam moeldav. Suurte paradigmade vaartuse langemise teiseks vaatuseks oli Teine maailmasoda. Ning kolmandaks vaatuseks 1989. aasta. Varjunditest tulvil kategooriate suures segadikus ei ole traditsioonilist argumentatsiooni juhtinud mottetegevus, mis pohines sisse- ja valja-arvamisel, uksnes kahe valiku vahelisel either/or-il, enam voimalik.
Koigi vastu. Kriis NSV Liidus ja voitlus voimu parast riigi juhtkonnas esimesel sojajargsel aastakumne
Автор: Viktor Suvorov
Год издания:
Valjapaistva ajaloolase, kirjaniku ja sojandusanaluutiku Viktor Suvorovi uus raamat on triloogia „Suure Aastakumne kroonika“ esimene osa, kirjutatud bestseller „Vanakuradi vanaema“ parimates traditsioonides, grandioosne 1940-te lopu – 1950-te aastate esimese poole, mil raske sojajargne kriis sundis Noukogude Liidu juhtkonda otsima riigi arengu uusi teid, sundmuste ajalooline rekonstruktsioon. See raamat on sellest, kuidas Stalini pidevad labikukkumised sise- ja valispoliitikas sojajargsetel aastatel viisid maa uliraskesse kriisi, klannide voitlusest noukogude juhtkonna sees ja nende salajastest plaanidest, poliitilistest intriigidest ja sellest, kuidas tegelikult oli korraldatud riigi ja selle satelliitide juhtimise susteem. Tolle aja sundmused said poordepunktiks Noukogude Liidu arengus ja maarasid ette jargneva NSV Liidu kokkuvarisemise ning kapitalistliku majanduse ja vaba turu triumfi. „Koigi vastu“ on meie ajaloo uus sensatsiooniline versioon, mis purustab tavalised ettekujutused ja muudid XX sajandi keskpaiga votmesundmuste pohjustest.
Parast aikest
Автор: Artur I. Erich
Год издания:
Punane aike on ule noore Eesti Wabariigi kainud ning kogu maa pahupidi pooranud. Neljal oel on kull onnestunud sojavapustuste keerisest eluga valja tulla, nuud aga tuleb uues olukorras kohaneda ja hakkama saada. Parast Stalini surma hakkavad need, kel oli onne ja visadust Siberi porgus ellu jaada, tagasi okupeeritud kodumaale poorduma. Kuid perekonnad ja inimsuhted on purunenud, vaartushinnangud muutunud… Ehkki romaan Parast aikest kuulub kolmanda raamatuna perekonnasaagast romaanitsuklisse Aikese varjud, mille lisaks sellele moodustavad romaanid Enne aikest (2007), Aike (2008) ning aastatel 2009 – 2010 umbertootatuna ja taiendatuna ilmunud Valgust tabatud, Varjud ja Varjude allee, voib teda kasitleda ka iseseisva raamatuna.
Euroopa -- integratsioon labi konfliktide
Автор: Jaan Kaplinski
Год издания:
Jaan Kaplinski esseistikat
Paadiga Euroopasse
Автор: Viktor Siilats
Год издания:
Hoopis teine tunne kui maad mooda tulles on saabuda riiki mere poolt. Viktor Siilats on uhendanud oma rohkem kui kumne aasta jooksul toimunud merereisidest sundinud kirjatukid kogumikku, mille puandikad lood viivad lugeja erinevatesse Euroopa mereriikidesse, aga ka kaugemale. Autor on teravmeelselt tabanud inimloomuse keerdkaike ja neid monuga kirjeldanud. Raamat on kirjutatud selliselt, et igauks leiab sealt midagi – kes naudib reisikirjeldusi, kes leiab kasulikke napunaiteid omaenda merereisiks.
Чтобы скачать книгу, отключите блокировку рекламы. Спасибо!